2019-02-22

Як гул століть, як шум віків,

Як бурі подих – рідна мова,
Вишневих ніжних пелюстків,
Сурма походу світанкова,
Неволі стогін, волі спів,
Життя духовного основа.
М. Рильський
Мова – це невід'ємна частина Батьківщини, голос народу та її чарівний інструмент. Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам.
21 лютого до бібліотеки-філії № 39 завітали учні 4-А класу школи №100. Бібліотекар Марина Іванівна В'язовська розповіла історію появи свята та як важливо берегти мову. Учні разом з бібліотекарями згадали скільки мов існує у світі, як багато людей розмовляє українською мовою. Отже, вона знаходиться на 26 місті серед 6 тисяч мов за поширеністю в світі.
Хлопчики та дівчата з задоволенням вітались один з одним іншими мовами, а бібліотекар Лариса Юхимівна Даниленко прочитала вірш білоруською мовою. На прикінці зустрічі учні грали у гру «Склади прислів'я» та зрозуміли, що мова – бездонна криниця мудрості народної і найкращий засіб спілкування.