«Т.Шевченко-художник»

2019-03-12

/Files/images/20190311_154514.jpg

У бібліотеку-філію №39 11 березня завітали читачі з школи №46 на вернісаж «Т.Шевченко-художник» до 205-річчя майстра. Життя Кобзаря невіддільне від його творчості. Поезія Шевченка стала його долею і славою – головним надбанням, сенсом існування, хоча він відомий і як художник-живописець, графік. Талант підкоряється традиціям свого часу й середовища і сам творить традиції та істини. В роки навчання у Карла Брюллова Шевченко зацікавився гравіюванням. Першими пробами цієї техніки були офорти в альбомі «Живописна Україна». Він мріяв цілком присвятити себе гравюрі, адже бути добрим гравером – значить бути розповсюджувачем прекрасного. Тараса Григоровича порівнювали з Рембрандтом. Великий Кобзар здійснив велику місію в український історії. Його поява засвідчила народження України як самоусвідомленої, духовно цілісної нації. П'ятикласники розглянули картини Т.Г.Шевченка і декламували вірші митця.

Також шевченківські заходи пройшли у школі “Ор Самеах”. Бібліотекар Центральної бібліотеки І.Ротштейн ознайомила учнів з літературою за темою. У зустрічі прийняли участь викладачі 3-ї музичної школи.