"Вони захищали наше майбутнє"

2019-04-11

/Files/images/20190410_102056_resized.jpg

"Тобі, Одесо, випало суворі

ділити дні з Вітчизною разом,
устояти фортецею на морі
в жорстокій битві
із вселюдським злом..."
І.Гончаренко
10 квітня у пам'ятника М.Плохому - льотчику, захиснику нашого міста, відбулося урочисте святкування 75 річниці визволення Одеси від фашистських загарбників.
На мітингу були присутні: педагогічний колектив та школярі ОЗОШ 30, ветерани, діти війни, племінник загиблого льотчика Михайло Плохий з сімєю та представники дитячої бібліотеки 10.
Михайло Плохий подякува педагогічному колективу за те, що протягом 75 років не згасає вічна пам'ять про подвиги його дядька. Учні декламували вірші про пам'ять, вірність та мужність наших містян в жахливі воєнні роки. Мітинг закінчився хвилиною мовчання та урочистим покладанням квітів до пам'ятника.
Після чого учні та шановні гості завітали до дитячої бібліотеки-філії №10. Де бібліотекарі ознайомили присутніх з історичною довідкою, про 73 героїчних дня оборони Одеси та книжковою виставкою "Вони захищали наше майбутнє". Школярі дізналися шокуючі, невідомі факти про перебіг воєнних подій в місті з перших уст. Красанюк Семен Григорович поділився з присутніми своїми спогадами про пережиті жахи в період окупації Одеси.
Також у філії 24 пройшов захід під назвою “Не забувай кривавій захід сонця, коли в руїнах рідний край”.

Читачі філії 8 прийняли участь у віртуальній подорожі по Поясу Слави.

А у бібліотеці-філії №48 відбулася зустріч читачів школи №5 з поважною людиною, дитиною війни – Федчук Валентиною Борисівною. Шановна гостя провела гідний урок мужності,розповівши про свої тяжкі повоєнні роки дитинства. Молодь дарувала квіти і подарунки, вітала зі святом і дякувала за зустріч. Свято обєднало всі покоління і було зроблено загальне фото на згадку.
Глибока шана нашим ветеранам за їх героїзм та подвиги, мирне небо над нашою головою, добробут та спокій в наших сім'ях.