• Ви знаходитесь тут:

• Новини бібліотек-філій

Запрошуємо усіх бажаючих на визначну загальноміську бібліотечну подію - фінал творчого конкурсу юних читачів «Кожний спроможний випробувати себе»!

2019-05-23

27 травня 2019 р. о 15:00

у великій залі Одеської обласної філармонії
відбудеться гала-концерт і вітання переможців та призерів
XXIIІ-го загальноміського бібліотечного конкурсу дитячої творчості
«Кожний спроможний випробувати себе»,
який проводиться Центральною міською дитячою бібліотекою
Комунальної установи «Централізована міська бібліотечна система для дітей»
за підтримкою Департаменту культури і туризма Одеської міської ради
Організатор - Центральна міська бібліотека для дітей, голова журі - завідувач ЦМДБ Людмила Волкова; адреса: Французький б-р, 11-а; тел.-факс: 714-88-82
Щорічно з січня по травень, вже 23-й раз, ЦМДБ проводить загальноміський творчий конкурс «Кожний спроможний випробувати себе», в якому беруть участь читачі дитячих бібліотек - учні загальноосвітніх, музичних, художніх шкіл, гімназій, ліцеїв, а також найменші читайлики – дошкільнята.
У 2019 році конкурс пройшов у традиційних номінаціях:
● Автори літературних творів
● Перекладачі літературних творів
● Художники-ілюстратори та художники комп'ютерної графіки
● Композитори
і об'єднав понад 1200 дітей, переможцями і призерами стали 115 осіб, заохочувальні грамоти за участь отримають 148.
За роки існування конкурс залучив понад 25 тис. читачів. Кращі відзначаються дипломами, грамотами, подарунками, отримують можливість виступити перед широкою аудиторією - в бібліотеках, з великої сцени, на телебаченні, на сторінках місцевихдрукованих та Інтернет-видань. Фінали змагань проходили у кращих залах Одеси: Палаці культури ім. Лесі Українки, Палаці студентів, Будинках культури медпрацівників і політехнічного університету, і вже у шосте - в Одеській обласній філармонії.
Виставка кращих робіт художників-ілюстраторів щороку експонується у фойє Одеського театру юного глядача. На відкритті виставки - 2019 (11 травня) дипломами та найулюбленішими дитячими казками були відзначені 23 найменші художники (4-5років). Театр подарував дітям спектакль «Кіт у чоботях».
Демонструвалася також прикладна творчість юних умільців.
За час існування конкурсу вийшли в світ збірки робіт його учасників: «Я такая, как этот мир», «Душа исполнена лирическим волненьем», «Каждый может испытать себя», «Кожний спроможний випробувати себе», два альманахи «Молодые голоса Одессы»... Бібліотечна літературна студія «Голоси молодих» з 2010 року плекає юні літературні таланти під керівництвом Людмили Волкової та одеських письменників Ігоря Потоцького і Олексія Надемлінського.
Багато років поспіль у конкурсі змагаються Перепелиця Поліна (Гран-Прі-2019), Кушнір Яна, Бурилов Кирил, Омел'ян Ян, Поліщук Ангеліна, Котеньова Варвара, Школьник Софія, Лісютіна Єлізавета, Маряніна Поліна... У відбірковому турі композиторів слухачам дуже сподобався виступ Романової Олександри (Гран-Прі-2019). З'явилися нові яскраві імена: композитор Різов Сергій, художник Могілевська Вікторія, автор Береза Ксенія.
Традиційно читачів вітатимуть: заслужений працівник культури України директор департаменту культури та туризму Т.Маркова, заслужений працівник культури України директор КУ “ЦМБС для дітей” Г.Лазарева, член Національної спілки художників України Г.Лекарева-Нікітіна, одеський письменник І.Потоцький, спонсори. Бібліотечний фестиваль юних талантів прикрасять своїми виступами дитячі творчі колективи, а також переможці - юні автори і музиканти.
У дитячих бібліотеках міста безкоштовно працюють більше 20 об'єднань за інтересами. Співробітники бібліотек постійно знаходяться в пошуку нових талантів, нових імен, заохочують читачів до творчого самовираження.
Вхід вільний

Одеса, 2019