Краєзнавча експедиція у Дюківський парк

2019-10-10

/Files/images/IMG_5489.JPG

Пам'ятник Дюку, шановному градоначальнику Південної Пальміри на Приморському бульварі, знають всі мешканці нашого міста. А є ще один пам'ятник Рішельє, виконаний ним самим, - потопаючий в зелені чудовий куток Одеси на межі районів Молдаванки та Слободки - Дюківський парк. Він один з найдавніших парків міста і його ровесник. Саме тут, ще на пустелі Водяної балки, загін бійців Дерібаса зупинився на відпочинок, напившись джерельної води. Тут обмірковувався план захоплення турецького замку Хаджибей, звідси почався його штурм. Джерело збережено до теперішнього часу. Гордість і парку, і Одеси - корона французьких герцогів, а сходи - мініатюра Потемкінських сходів, бачили Дюка, його поважних гостей з багатьох країн Европи…

В захоплюючу краєзнавчу експедицію відправились семикласники 111-ої школи разом із бібліотекарем філії № 48 Ігнатьєвою Любовью Пілипівною. Завдяки квесту прогулянка по парку перетворилась для всіх в незабутню пригоду. Юні читачі відгадували таємниці минулого і сучасного саду, проявляючи кмітливість у розв'язанні кросворду, складанні пазлів герба міста та розшифровували ключові слова. Краєзнавці знайомились з історією створення заміської дачі, природою та архітектурою «квітучого кутка Версалю». Цікаве послання Дюка де Рішельє до потомків визвало гордість за честь вчитися і жити поряд із чудовим історичним місцем Одеси. Такі знання є необхідною умовою для виховання любові до своєї «малої Батьківщини» та формування патріотичної свідомості.

Попередня Жовтень 2019 Наступна