2020-01-21

Де єдність – там сила

Усі українці в цілому світі відзначають історичну подію нашої країни – 101-у річницю Соборності України. Важкий шлях пройшла держава, щоб здобути незалежність і соборність. Протягом віків досягнути соборності споріднених етнічних земель прагнули і князі Київської Русі, і українські гетьмани. Наш народ та землі були розрізнені, належали до інших держав. Вперше за шістсот років був зроблений рішучий крок до об'єднання. 22 січня 1918 року на майдані Святої Софії урочисто Україна проголосила себе самостійною незалежною державою. На честь її річниці у цей же день на цьому місці було проголошено Злуку всіх українських земель в одну спільну Соборну державу. Західна Україна об'єдналася з Наддніпрянською для того, щоб міцніти і розбудовувати власну країну.

20 січня, напередодні національного свята, до бібліотеки-філії №48 прийшли семикласники п'ятої школи. Разом із бібліотекарем Ігнатьєвою Л.П. вони поринули в ті славні часи нашої держави, відкрили для себе нову сторінку історії. Через лекцію, спілкування, обговорення і роздуми юні читачі сприймали і закріплювали інформацію та розширяли кругозір. Проведено українознавчий турнір під назвою «Немає в нас східних і західних, всі ми – народ України». Команди синіх і жовтих за кожну правильну відповідь отримували сердечка відповідних кольорів. Змагання пройшло жваво, правильні відповіді зустрічалися емоційними оплесками всіх учасників. Читачі справно складали пазли карти нашої держави та державних символів. Вдалим доповненням були і їх малюнки, присвячені нашій соборній країні. А на завершення патріотична акція - символічний живий ланцюг.