Пам'ятне 10-те квітня...

2020-04-08

/Files/images/8 04 20 45.JPG

Час невблаганний — сьогодні серед живих залишилися всього кілька людей, які визволяли 10 квітня 1944 року Одесу.

Як відомо, до кінця березня 1944-го року війська 3-го Українського фронту підійшли до Миколаєва, й у ніч на 5 квітня місто було очищене від фашистів. Після чого наші солдати почали операцію зі звільнення Одеси.

10 квітня 1944 року в ході Одеської операції війська 3-го Українського фронту при сприянні Чорноморського флоту звільнили наше місто від німецько-фашистських загарбників. 73 дні обороняли Одесу наші воїни в 1941 році, а три роки потому ворог не зміг протриматися тут і 5-ти днів.

Символом визволення міста від окупації став піднятий у той знаменний день над Одеським оперним театром червоний прапор.

Цей день для всіх є світлим і пам’ятним. І хоча минуло вже 76 років від Дня визволення Одеси, змінилися покоління, але пам’ять про героїв-визволителів залишилася не тільки на пам’ятниках і обелісках – вона в серцях усіх одеситів.

Дякуємо Вам, шановні ветерани, за стійкість та мужність!!!!

У цей день прийміть слова безмежної вдячності й поваги від читачів бібліотеки-філії №45!

#10квітня_дитячабібліотека45