Вічна пам'ять полеглим - вічна слава живим!

2020-05-09

Щоб знати свою історію та пам'ятати своїх героїв і вшановувати їх, читачі бібліотеки-філії 4 неоднаразово зустрічалися з ветеранами та дітьми Другої світової війни. Васильєв Антон Спиридонович (1918 р.- 2018 р.) Воював з білофінами в 1939 - 1940 рр. Брав участь у масштабних боях Другої світової війни - під Москвою, в обороні Сталінграду. Тричі був ранений і два рази контужений. В 1941-му році він командував мінометним батальйоном, який був на передовій з перших днів Сталінградської битви. А закінчив війну у Берліні, де разом із іншими переможцями почув залпи мирної канонади. Дубров Борис Іванович (9 травня 1930 р. н.) народився в містечку Березівці Одеської області. Був учасником партизанського підпілля на Одещині в 1941 - 1944 роках, інвалід війни другої групи. З 1957 року був членом Національної спілки журналістів України. Є автором 23 публіцистичних та художньо-дркументальних книжок, зокрема "Звитяжці чорноморського берега". З читачами бібліотеки зустрічались також і діти Другої світової війни: Поманський Миколай Петрович з дружиною Поманською Катериною Яківлівною, які допомагали партизанам у Савранському районі Одеської області. Спогадами про батька Дуржинського Болеслава Григоровича поділилася його донька - Дуржинська Людмила Болеславівна, яка народилась за кілька місяців до закінчення війни. Її батько (14.10.1911 р.н.) був молодшим сержантом, він разом з військами пройшов фронт з України до Польщі та завершив у Німеччині. Писав листи (у вигляді трикутників з штампом польової пошти) з фронту дружині Софії, яка залишалася на той час в Одесі. Донька Людмила зберігає їх до сих пір, як сімейну реліквію, як теплі спогади про батька й матір. Своїми спогадами про батька Вербицького Андрія Єфремовича поділилася Чупріна Надія Андріївна. Він був старшим сержантом, має нагороди, які вона також береже в пам'ять про нього. Завдяки зусрічам з ветеранами та спогадам рідних ми будемо їх пам'ятати та шанувати, адже вони принесли нам мир.