- З чого для кожного з нас починається Батьківщина?

2020-06-02

Світлиця минулого

Хатки біленькі виглядають,
Мов діти в білих сорочках
У піжмурки в яру гуляють…
Т.Шевченко
- З чого для кожного з нас починається Батьківщина? Певно, що починається вона з отчого дому, з рідної хати, де людина з’являється на світ і де вона відходить у вічність. Саме з батьківською домівкою пов’язані найтепліші спогади і почуття кожної людини, до неї лине вона і в щасливі і у важкі часи свого життя.
На Трійцю та на Івана Купала хату прикрашали свіжозібраними травами, овочами, квітами, віночками, букетиками, які освячували і протягом року використовували для лікування, обкурювання й інших магічних дій.
В неозорому океані усної народної творчості, що витворив наш народ, багато місця відводиться хаті. Ця славна традиція з плином часу перейшла і в писемну літературу, мистецтво. Багато українських письменників, поетів, художників використовували образ української хати у своїй творчості.
Шановні читачі, завітайте до дитячої бібліотеки №10, та збагатити і розширити свої знання про культуру і побут українського народу.