Пирогов - чудесний лікар

2020-11-11

/Files/images/2241162.png

До 210 річниці від дня народження видатного вченого, педагога, хірурга, громадського діяча Миколи Івановича Пирогова 10.11.2020р. бібліотекарем Оленою Нікітіною у 3 В класі 81 ліцею було проведено бібліотечний урок. Діти дізнались як ім'я Миколи Івановича зв'язане з навчанням студентів-медиків і військовим шпиталем в м.Одесі. Учні визначили на карті м.Одеси де знаходиться вул. Пироговська. Народився М. І. Пирогов у Москві. Помер у с.Вишня (нині с.Пирогово) на Вінниччині. Там же і похований у склепі великий вчений, відкрито меморіальний музей-садибу. В Москві перед будинком хірургічної клініки поставлено пам'ятник М.І. Пирогову. Портрет М.І. Пирогова, намальований художником Рєпіна, зберігається в Третьяковській галереї в Москві. Вклад М.І. Пирогова в світову хірургію величезний. В класі пройшло обговорення книги О.І.Купріна "Чудесний лікар". В основу розповіді покладено дійсний випадок із життя вченого-хірурга Миколи Пирогова. Дітей вразила чуйність, готовність прийти на допомогу не за гроші, а за покликом серця.