Хто винайшов кулькову ручку?

2020-11-17

/Files/images/IMG-7d1154c7867e02a72cdc025dd9cbb13a-V.jpg

У 1945 році у США вперше з’явилася в продажу кулькова ручка.

Ще наші батьки писали чорнильними ручками, з кінчиків яких часто крапали чорнила, розпливаючись ляпками. Проте молоде покоління знається лише з кульковими ручками. Вірменські вчені встановили, що перша кулькова ручка виникла ще у ХII столітті. Це була бамбукова паличка, яку наповнювали чорнилом і закладали всередину кульку. Але ці палички не прижилися, і аж до ХIХ століття писарі строчили гусячими, а згодом сталевими перами.

Створення сучасної кулькової ручки приписують угорському хіміку Йозефу Біро, винаходом якого користувалися англійські пілоти ( писати чорнильною ручкою в польоті було практично неможливо). Проте значно краще відоме ім’я Джозефа Паркера. Цей скромний американець підробляв торгівлею чорнильними ручками, що часто протікали і ламалися. Врешті Паркеру набридло їх лагодити, і він винайшов кулькову ручку. 1945 року ручки з’явилися в американських магазинах. Першого ж дня було продано 10 тисяч ручок. А вже за рік Паркер заснував власну фірму з виробництва ручок, які на честь їхнього винахідника почали називати «паркерами».

Шановні читачі! Запрошуємо до дитячої бібліотеки-філії №10, де ви дізнатись про інші цікаві винаходи людства.