16 січня - День пам'яті "кіборгів"

2021-01-16

Сьогодні, 16 січня, в Україні відзначають День пам’яті "кіборгів", які захищали Донецький аеропорт з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року. Протягом 242 днів з неймовірною стійкістю, відвагою та незламністю українські військовослужбовці, добровольці, медики та волонтери тримали оборону ДАПу.

Пам'ятаймо наших героїв, які боролися до останнього, які попри те, що знали – це їхній останній день, – не рушили з місця і залишились обороняти українську землю. Вони витримали – не витримав бетон!

Будь-які катаклізми чи війни мають два значення – жах і біль, а також великий поштовх до культурного розвитку. Прикладів таких дуже багато: Хемінгуей, Ремарк тощо. Ми зараз можемо говорити про те саме і це все відображається у літературних творах, прозі, фільмах, бо це все історія України, це наша історія. Щось з цього може стати класикою, а щось просто інформацією про війну.

В бібліотеці-філії 4 є книги про події на сході України. Можливо комусь цікаво буде подивитись фільм "Іловайськ 2014. Батальйон "Донбас""( 2019 р.) режисера Івана Тимченка, за жанром - історична військова драма і порівняти з історичною книгою "У вогняному кільці", чи прочитати спогади рідних про загиблих воїнів у книзі І. Вовк "На щиті".

Вшануємо пам'ять героїв!