Олександр Дюма

2021-01-25

Франція подарувала світу безліч талановитих письменників, але мало хто з них може зрівнятися з Олександром Дюма.

Навколо імені Олександра Дюма-старшого завжди ходило безліч чуток. Одні схилялися перед його талантом, а інші підозрювали його в підробці і запевняли, що неможливо одній людині протягом життя написати таку кількість літературних творів, яка вийшла з-під пера Дюма.

На думку Андре Моруа: «Історія в обробці Дюма була такою, якою її бажали бачити французи: веселою, барвистою, побудованої на контрастах, де Добро було по одну сторону, Зло – по іншу».

Дюма-батько народився 24 липня 1802 року. Олександр Дюма Даві де ля Пайетрі – онук чорношкірої невільниці і маркіза, син генерала Республіки і дочки трактирниці. Цікаво, що Пушкін був на восьму частину африканцем, а Дюма – на четверту. Причому їх предки походили сусідніх районів Африки.

Олександр Дюма перебрався з рідного містечка в Париж, коли йому було 20 років. Молодий чоловік не мав ніякої освіти, і його єдиним козирем став гарний почерк. Завдяки цій його здатності, а також міцним дружнім зв'язкам його батька з особами, близькими до двору, Олександру вдається зайняти почесну посаду при дворі Луї Філіпа, герцога Орлеанського. Навчання в університеті йому замінили книги і театральні підмостки. Один з приятелів склав для нього список книг, які молодий чоловік мав прочитати для подальших успіхів у кар'єрі драматурга.

Плодючість письменника вражала оточуючих. За свідченням очевидців, він трудився щодня по 14, а то і 18 годин на добу, примостившись на краєчку столу. При цьому автору «Трьох мушкетерів» абсолютно не заважав пануючий поруч галас, розмови гостей, музика. Він спокійно відповідав на звернення відвідувачів, після чого повертався до своєї роботи.

Коли у Олександра Дюма з'явилася можливість побудувати власний будинок, він назвав його «Замок Монте-Крісто». Поруч була вибудувана письменницька студія у вигляді мініатюрного готичного замку, яку письменник назвав «Замок Іф». На жаль, в своєму будинку Дюма прожив всього близько двох років. Він настільки щедро розважав гостей, що швидко заліз у борги і будинок довелося продати.

Запам'ятався письменник не тільки своїм яскравим характером і ексцентричними вчинками. Він був надзвичайно талановитий в самих різних областях, особливо відрізнявся любов'ю до кулінарії, про яку говорили багато його сучасників, і яку він довів сам, із захватом описуючи різні страви у своїх книгах. У всій Франції не знайдеш кухаря краще, ніж Дюма, стверджували друзі письменника, і треба думати, вони йому не лестили.

Дюма написав одну з найбільш популярних у світі кулінарних книг і навіть задумав «Великий кулінарний словник». У фінальну редакцію книги автор включив більш ніж 800 кулінарних новел! Закінчити її він, правда, не встиг, раптово померши, так що вийшов словник вже посмертно, зате перевидається до сих пір. З кулінарією була пов'язана і підприємницька діяльність письменника. Він був першою людиною, який відкрив шашличну у Франції, ідеєю якої надихнувся під час своєї подорожі по Кавказу.

Кiлькiсть переглядiв: 66

Коментарi