«Тарас Шевченко жити буде, поки на землі житимуть люди»

2021-03-10

Щороку, в березні, Україна відзначає дні, які в народі називають «шевченківськими».

9 і 10 березня – день народження і день смерті поета. А між ними – ціле людське життя. Недовге життя – лишень 47 років. Саме стільки було відміряно Шевченку долею.

Тарас Григорович задумав створити кілька підручників для народних шкіл. Він завжди вважав, що діти повинні навчатися рідною мовою. Видання Букваря він вважав важливою справою, бо за ним стояла освіта не тільки дітей, а й їхніх неписьменних батьків. «Якби Бог поміг оце мале діло зробить, то велике само б зробилося», - писав Шевченко. А важливим ділом він вважав справу освіти народу.

9 березня у дитячій бібліотеці-філії №10 в рамках шевченківських днів відбулося перше заняття з української мови.

В програмі - бібліотекар Денисюк С.І. запропонувала групі підопічних Територіального центру соціального обслуговування Суворовського району на чолі з її керівником Спатар Г. ознайомитись із книжковою виставкою, присвяченою життю і творчості великого поета.

Художник Чиянов М. представив свою картину до твору Т.Г.Шевченка «Гайдамаки». А учасники заняття виразно читали вірші Великого Кобзаря.