ЦІКАВИНКИ ДИКОЇ ПРИРОДИ (65 р. книзі Дж. Даррелла "Моя сім'я та інші звірі")

2021-03-15

Якщо ви хоч трохи любите читати книги про тварин, то вам напевно знайоме ім'я Джеральда Даррелла - письменника, книгами якого зачитувалося не одне покоління дітей, підлітків і дорослих. Легкий стиль, гумор, яскраво описані персонажі, серед яких тварини на рівних співіснують з людьми - все це вирізняє книги Даррелла серед творінь інших авторів та робить іх улюбленими для багатьох читачів. Народився Джеральд Малькольм Даррелл (1925 - 1995) в індійському місті Джаледжедпур, де жила в той час його сім'я. Та вже через кілька років їм довелося переїхати на грецький острів Корфу. Проведені там 6 років стали найбезтурботнішим періодом життя Даррелла і дали йому в майбутньому натхнення для написання трьох книг. Після повернення в 1939 році в Лондон юний Джеральд влаштувався на роботу в зоомагазин, а після закінчення війни почав працювати в зоопарку Уіпснейд в Бедфорширі. Саме тут він отримав першу професійну підготовку і почав збирати "досьє", що містило відомості про рідкісних і зникаючих видів тварин ще за 20 років до появи Міжнародної Червоної Книги. У 1947 р. Джеральд Даррелл організовує свої перші зоологічні експедиції в Камерун і Гаяну. Прибутку вони не принесли, що побудило його взятися за перо. Перше оповідання отримало несподіваний успіх. Після цього з'являються книги "Перевантажении ковчег", "Три квитки до Едвенчер", "Під завісою п'яного лісу". А в 1956 році Джаррелл написав першу книгу "грецької трилогії", в якій описує дитячі роки на острові Корфу - "Моя сім'я та інші звірі" (дві інші називалися "Птахи, звірі і родичі" та "Сад богів" і побачили світ відповідно в 1969 та 1978 рр.). "Моя сім'я та інші звірі" стала найпопулярнішою книгою Даррелла - тільки у Великій Британії вона мала більше 30 перевидань і була перекладена на багато інших мов. Не відразу вийде назвати якусь іншу книгу, яка б настільки сильно пробуджувала любов до природи, так легко знайомила читача з таємницями і чудесами навколишнього світу. Кожен метелик або жук, ящірка чи пташка, повз яких ми проходимо десятки разів на день, навіть не помічаючи, під пером Даррелла дивовижним чином стають неймовірними, майже казковими створіннями. При цьому все його книги наповнені гумором і теплим, трепетним ставленням до "братів в наших менших". Всього Дж. Даррелл написав понад 30 книг та зняв 35 науково-популярних фільмів. У 1959 році Джеральд Даррелл створив на острові Джерсі зоопарк, а в 1963 р. на його базі організував Джерсійський трест збереження диких тварин. Завдяки його діяльності від повного зникнення було врятовано чимало видів тварин. Якщо ви, шановні читачі, цінуєте почуття гумору, оптимістичний підхід до будь-якої ситуації й до того ж небайдужі до тварин - книги Джеральда Даррелла, які пропонує старший відділ дитячої бібліотеки №22, точно стануть вам до смаку!