«Цілком таємно»

2021-03-31

Детективи мають феноменальну приваблюючу силу, встояти перед якою не можуть ні діти, ні дорослі.

Шерлок Холмс, створений Артуром Конан Дойл, став найбільшим сищиком всіх часів і народів і справжнім культурним феноменом. Його твори, присвячені пригодам Шерлока Холмса, знаменитого лондонського приватного детектива, вважаються класикою детективного жанру. Він є позитивним героєм, який не лише вмів фізично дати відсіч злочинцеві, він ще й розробив гарну систему дедукції, завдяки якій вираховував заздалегідь кожен крок лиходіїв. Жоден літературний персонаж не має такого інтенсивного життя, як Шерлок Холмс. Він з’явився у фільмах, театральних постановках, телесеріалах. Немає числа сиквелам, продовженням, імітаціям і вільним творам на тему Шерлока Холмса. Безсмертний детектив з’явився також у кількох мультиках. За кількістю екранізацій історія про Шерлока Холмса та доктора Ватсона потрапила в Книгу рекордів Гіннесса.
Феномен Шерлока Холмса полягає в багатогранності образу. Перш за все, він - втілення англійської духу, того, що ми асоціюємо з поняттям «справжній джентльмен», сформованим у вікторіанську епоху. Сучасній людині в джентльменства дорого не стільки увага до зовнішньої формі, скільки ввічливе, шляхетне ставлення до світу і людини. Уособленням його і є образи Шерлока Холмса і доктора Ватсона. Мабуть, їх можна назвати лицарями кінця 19-го століття, а лицарські якості не старіють з часів Дон-Кіхота. Ми заінтриговані Холмсом саме тому, що його сутність немов зашифрована. Схожого на нього не зустрінеш ні в житті, ні навіть серед книжкових персонажів. Як це вдалося Конан Дойлу? На це можно відповісти, хіба що такою фразою: «Елементарно, Ватсон!».

Ці та інші книжки детективного жанру, ви можете взяти у бібліотеці-філії №40.