10 квітня - День визволення рідного міста від нацистських окупантів

2021-04-10

10 квітня - День святий для кожного одесита. Ми відзначаємо дату героїчного визволення рідного міста від нацистських загарбників. 77 років потому війська Українського фронту та Чорноморського флоту під командуванням одесита, генерала армії Р. Малиновського звільнили Одесу, давши відсіч окупантам. Протягом 907 днів окупації німецько-румунськими військами місто не здавалося, боролося і вистояло. За мирне небо було сплачено надзвичайно високу ціну - тисячі життів пішло у вічність і багато людей було поневолено й відправлено на примусові роботи. Наше місто одне з перших було оголошено містом-героєм.

Низький уклін тим, хто героїчно боронив рідну землю зі зброєю в руках та самовіддано працював у тилу, кожному учаснику тих бурхливих подій. Пам'ять про полеглих в боях, у підпіллі, на окупованій території та на чужині завжди житиме в наших серцях. Сьогодні шануємо всіх живих ветеранів, у кого й досі болять рани, і яких залишилось - можна порахувати на пальцях.

Старший відділ філії-бібліотеки №48 з нагоди пам'ятного дня підготував книжкову тематичну виставку. Ще багато цікавого, шановні юні читачі, ви можете взнати з літератури. Побачите музейну реліквію - карточку на воду у період оборони міста, пам'ятний танк «Ні». Почитаєте вірші поетів-фронтовіків, нашого земляка Івана Рядченка про перший день визволення міста та Григорія Поженяна, сценариста фільму «Жажда», учасника цих подій…

Отож, приходьте, поглиблюйте знання з історії рідного міста, вивчайте своїх героїв.