Софія Юріївна Андрухович

2021-04-19

Софія Юріївна Андрухович - сучасна українська письменниця і перекладачка. Дочка письменника Юрія Андруховича. Народилася в Івано-Франківську в 1982 році. Вищу освіту здобула у Львівському національному університеті за спеціальністю "Українська філологія". Зараз проживає в Києві. Софія Андрухович написала декілька книг, найвідоміша з яких "Фелікс Австрія" видана у 2014 році. Роман був перекладений кількома мовами. За нього вона була відзначена преміями - "ЛiтAкцeнт" і "Книгa poку BBC". У 2015 році стала лауреатом літературної премії імені Джозефа Конрада. Для дітей віком від 6 до 12 років вона написала книгу "Сузір'я курки", яка є в нашій бібліотеці №4 і її можна буде взяти після карантиних обмежень. Отож про книгу. У "Сузір’ї Курки" все навпаки: головна героїня тут - не дівчинка, а старенька бабуся Марія, яка живе високо в горах зі своєю улюбленою куркою Марічкою. Марія не припиняє з широко розплющеними очима дивуватись із цього світу і щодня відкриває для себе щось нове. Заради своїх друзів, дідусів Кулінського і Зелінського, Марія долає власні страхи і вирушає до темного лісу, в якому водяться кабанюки з крученими хвостами, ведмедевзі, які іклами розгризають скелі, а кігтями перетинають стовбури сосон, та інші чудовиська. На Марію з Марічкою в лісі чекають небезпеки, несподіванки, відкриття і справжні пригоди. Виявляється, що в лісових хатинках не завжди живуть лихі істоти, і що діти бувають хоробрішими й відповідальнішими від дорослих, і що навіть для літньої людини щось постійно трапляється вперше. «Сузір’я Курки» – це історія про дитинство і старість, про зв’язок між живими істотами і природою, про емпатію і страхи, про бабусю і дівчинку, рись і кота, про курку Марічку і велику зоряну курку Іскру, яка дивиться з небес. Проілюструвала книгу подруга Софії Андрухович - Мар'яна Прохасько, українська художниця і письменниця.У книзі використано також фото Олени Субач. Приємного читання!

До зустрічі після карантину у філіалі бібліотеці №4.