295-річчя Григорія Сковороди

2017-12-07

4 та 5 грудня 2017 року восьмикласники школи №46 завітали на 295-річчя Григорія Сковороди у бібліотеку №39.

Про видатну постать українського просвітителя, філософа, поета, педагога, музиканта розповідала бібліотекар Т.В.Хлєбнікова. Григорій Сковорода знав більше п’яти мов, грав на декількох музичних інструментах, писав вірші, байки, трактати. Він був високоосвіченою людиною XVIII століття. Його творчість за темами свободи, дружби, ставлення до життя не залишають читачів байдужими і сьогодні. Афоризми Сковороди перлинами прикрашаютьсвітову культуру.

Його спосіб життя для багатьох сьогодні також може бути прикладом. «Уставав дуже рано, їв раз на день, без м'яса і риби, був завжди веселий, сильний, рухливий, з усього задоволений, до всіх добрий, усім готовий послужити. Поважав і любив добрих людей без різниці їх стану, навідувався до хворих, розважав сумних, ділився останнім з тим, хто нічого не мав». («Житіє Сковороди»).